top of page

Ogłoszenia parafialne
19
.02.2023 - 26.02.2023

Dzisiaj:

  • III Niedziela miesiąca czyli Parafialna składka inwestycyjna

  • Po Mszach Świętych do puszki można złożyć ofiarę na rzecz chrześcijan poszkodowanych w trzęsieniu ziemii w Syrii - w Aleppo

  • o godzinie 15:00 trzecie nabożeństwo przygotowujące do dobrego przeżycia Wielkiego Postu.

We wtorek wspomnienie Świętego Piotra Damiana, Biskupa

Środa Popielcowa rozpoczyna czas Wielkiego Postu i Komunii Świętej Wielkanocnej.

Obowiązuje w tym dniu post ścisły tzn. trzy bezmięsne posiłki w ciągu dnia, w tym jeden do syta.

Msza Święta z obrzędem posypania głów popiołem o godzinie 17:00. Składka w Środę Popielcową to jałmużna na rzecz ubogich i potrzebujących.

Od Środy Popielcowej przypadają kwartalne Dni Modlitwy o Ducha Pokuty.

W piątek Droga Krzyżowa o godzinie 16:30. Za pobożne odprawienie Drogi Krzyżowej można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami czyli będąc w stanie łaski uświęcającej.

niedzielę Wielkiego Postu o godzinie 15:30 Gorzkie Żale, a po nich Msza Święta. Na Gorzkich Żalach składka na ogrzewanie.

Dziękuję za ofiary złożone na składkę w ubiegłą niedzielę w wysokości 1780 złotych. Bóg zapłać! Dziękuję za ofiary złożone na witraże w wysokości 500 złotych.

Zachęcam fundatorów i dobrodziejów do składania ofiar na witraże - rodzinnie, indywidualnie, przez firmy itp. Można dokonywać wpłat na konto parafialne, którego numer znajduje się na parafialnej stronie internetowej.

Aktualne zgromadzone środki na witraże można zobaczyć tutaj.

szafce przy bocznej kaplicy materiały duszpasterskie dotyczące owocnego przeżycia Wielkiego Postu. To propozycja dla dobrego rachunku sumienia. Pojawił się też na szafce napis Jałmużna Wielkopostna, jest to możliwość złożenia ofiary wynagradzającej za grzechy własne lub grzechy wyrządzone w rodzinie. Pismo Święte mówi nam, że "jałmużna gładzi wiele grzechów".

Wszystkim Gościom i Parafianom życzę zdrowia Bożego błogosławieństwa, opieki Najświętszej Maryi Panny oraz podjęcia roztropnych i mądrych postanowień wielkopostnych.

                                                                                                      ks. Włodzimierz Szumiec, proboszcz       

bottom of page